Калиум

Калиум

1.100 MKD
без ДДВ: 1.048 MKD
Производител: Prodimed
Шифра на производ: 961
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

КАЛИУМ

За здраво срце и екстра енергија
Есенцијален минерал  со 100% природни компоненти (Коприва,Спирулина и Лецитин)

неопходни за правилно функционирање на сите клетки, ткива и органи во човековото тело

 

Зошто треба да го користиме калиумот

 

- учествува во процесот на синтеза на протеини

- го одржува нормалниот раст на организмот

- ги зајакнува коските и мускулите

- овозможува правилна функција на нервите

- ја подобрува работата на циркулаторниот систем

- заштитник од мозочен удар

- има влијание врз ацидо-базната рамнотежа

- надополнува недостаток на К при деитетски режим

 

Бенефити на Лецитин

 

- есенцијален конституент на мозокот, нервниот систем, ендокрините жлезди , бубрезите и срцето

- помага во превенција на артериосклероза и штити од кардиоваскуларни заболувања

- подобрува апсорпција на витамин А и Е

- заштита на црн дроб од замастување,формирање на камчиња, а воедно и овозможува негова регенерација

- го подобрува разградувањето на масти и холестерол

- ја подобрува меморијата и концентрацијата

- го подобрува квалитетот на кожата, косата и ноктите

- ги смирува артритичните, ревматските и метереопатските болки

 

Бенефити на Спирулина

 

- ги содржи сите 9 есенцијални аминокиселини неопходни за телото

- извор на есенцијални омега 3,6 и 9 масни киселини

- најдобра за детоксикација и прочистување од тешки метали, жива, лекови и хемиски загадувачи

- ја подобрува дигестијата, апсорпцијата и помага при булимија и анемија

 

Бенефити на Коприва

 

- најдобар чистач на крв,  желудник, црева и црн дроб

- најголема помош при слабокрвност, жолтица, маларија и хемороиди

- помага при болести на уринарниот систем, камења и песок во бубрези

- помага во намалување на шеќерот во крвта

- Помага во запирање на обилни крварења (на матка, уринарен систем  и дигестивниот тракт)

 

Симптоми на нивни недостатоци

 

слабост, отоци, нагон за повраќање, губиток на апетит и запек, низок крвен притисок, нарушување на срцев ритам , депресија и нервоза, висок холестерол

 

Состав

- активни состојки  (Калиум , лецитин, Arthrospira (спирулина)                         -

- останати состојки  -Urtica dioica ( Херба од коприва)

-Oleum helinantum annuum ( Сончогледово масло )

- состав на капсулата ( желатин )

Производот содржи 60 капсули

Препорачана дневна доза

-       1 капсула дневно

-       2 до 3 капсули при диететски режими

Алергиски информации

- производот не содржи алергени

- капсулата е направена од желатин

Чувајте

-На суво место на собна температура

- подалеку од дофат на деца

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

ПРОДИМЕД ДИЕТА

Дајте им ОТКАЗ на килограмите

Дали сте спремни да почнете да водите поздрав живот? Дали сакате конечно да се ослободите од вишокот килограми? PRODIMED ви нуди уникатна, ефективна и брза програма, во која ќе губите килограми на здрав и одговорен начин. Клучот на успешноста е пријателската, лична поддршка од нашите доктори и нутриционисти. Комбинирано со докажаната програма за слабеење, врвните резултати не можат да изостанат.

повеќе..

Контакт

  • 070 221 222
  • dr.robinson.mk@gmail.com

Facebook

Dr. Robinson Health Club © 2022. UKION SHOPS